Denní program

2/10/2021

Náš festival začíná již za světla. Čekání na tmu si ve festivalové vesničce můžete zkrátit přednáškami z historie globální logistiky nebo diskuzí o možné budoucnosti modulární architektury. V poledne se nemusíte vracet domů, o váš sobotní oběd se s láskou postarají naše gastro stánky.

Československo na moři

Never Enough Camp Na Vrchách 11:00

MAPA

Před 25 lety patřila Česká republika jako jedna z mála vnitrozemských zemí ke státům s vlastním námořním obchodním loďstvem. Pod vlajkou Československé a později České námořní plavby (ČNP) plulo mezi roky 1952 a 1998 celkem 44 obchodních lodí. Seznamte se s osudem lodí a lidí, kteří se plavili na jejich palubách.

Containerscape

Never Enough Camp Na Vrchách 15:00

MAPA

Obří zablokovaná loď v Suezském průplavu znovu odhalila objem zboží přepravovaného na moři a míru závislosti světové ekonomiky na tomto způsobu transportu. Co nám poví specialista z Metransu o současné námořní logistice?

Fenomén: Cargotecture

Never Enough Camp Na Vrchách 17:00

MAPA

Modulární architektura není nové téma. Minimálně od 40. let přemýšleli architekti jako např. Walter Gropius a Konrad Wachsmann o výhodách standardizace a masové produkce v architektuře a stavebnictví. Jak se dnes vyvíjí tento obor a jakou můžeme očekávat budoucnost?

Večerní program

2/10/2021

Po setmění vypukne festivalové dění naplno. Rozsvítíme všechny instalace najednou a vy máte do zhruba 23 h čas užít si všechny zastávky trasy dle libosti. Hudební vystoupení v Never enough stanu bude se sníženou zvukovou intenzitou pokračovat ještě krátce po půlnoci.

  • Hudební program na Never enough stage - od 18 h
  • Krátké slavnostní zahájení v 18.45 h před Legionářským domem
  • Rozsvícení všech instalací - 19 h
  • Speciální set Jedna Nula - 21 h - Never Enough stage

Never Enough Stage

Na Vrchách u tunýlku 18:00

MAPA

Festivalová vesnička pod taktovkou již legendárního uskupení Never Enough. Skvělé nápoje, vybrané jídlo a hlavně hudební doprovod v podání kmenových DJ´s. Zázemí pro váš odpočinek i příjemnou únavu.

Hledá se cargo!

Prostranství před Legionářským domem 19:00

MAPA

Ilustrátorské studio Drawetc. v čele s Vladimírem Strejčkem si pro nejmenší návštěvníky připravilo speciální kreslenou bojovku. Rozpohybované barevné obrázky skrývají nejen tajemství přepravy zboží po světě, ale i několik hravých úkolů.

Suez park

Husův park 19:00

MAPA

Nehoda jedné z největších kontejnerových lodí současnosti v Suezském průplavu odhalila křehkost systému globální přepravy zboží. Pro festival se stala inspirací pro světelnou instalaci v parku, na které se podílejí místní děti.

Maják

Na Vrchách - areál Synthesia 19:00

MAPA

Světelná instalace Vektroskopu umisťuje Uhříněves do středu mapy světového obchodu. Bývalá chladicí věž v areálu Synthesie se na jednu noc stane majákem, který odhalí zraku skryté obchodní cesty.

Think inside the box

Metrans 19:00

MAPA

Kontejner je v pozadí většiny nákupů nového oblečení nebo spotřební elektroniky. S ním vstupujeme do světa vnitrozemských překladišť, obřích lodí kdesi na moři a mnoha souvislostí, které nám běžně nedocházejí.

Jedna Nula live set

Na Vrchách u tunýlku 21:00

MAPA

Spojení taneční hudby a živé projekce je doménou dvojice autorů spojených pod hlavičkou Jedna Nula. Těšit se můžete na více jak hodinové vystoupení nabité energií a originálními samply.

Copyright 2024 Praha nejvíc z.s. Všechna práva vyhrazena.